3D tiskárny jsou vhodné i pro domácí využívání

Největším důvodem, proč nejsou 3D tiskárny běžně rozšířené i v domácnostech, je hlavně jejich vyšší pořizovací cena. Nejlevnější modely si lze pořídit už za 150 dolarů, což se nezdá jako příliš vysoká investice, ale za tyto peníze nedostanete nic extra. Pokud toužíte po alespoň trochu kvalitní tiskárně, musíte sáhnout hlouběji do peněženky. Použitelné verze stojí okolo 300 dolarů a výše. Samozřejmě, najdou se i tiskárny, jejichž cena dosahuje tisíců dolarů. A to ani zdaleka nejsou ty nejdražší stroje, které jsou k mání.
3d model

Česká kvalita

Možná vás to trochu překvapí, ale nemusíte si pořizovat pouze zahraniční tiskárny. Existují i české značky a světe div se, patří mezi nejkvalitnější. To však jejich cenu rozhodně nesnižuje. Chcete-li mít doma kvalitní 3D tiskárnu, která nebude zabírat půlku domu, nebude příliš hlučná a zároveň bude poskytovat tisk na odpovídající úrovni, nebude to levné. V tomto odvětví je vždy lepší sáhnout po kvalitě, i když to znamená vyšší výdaje, než si zvolit tiskárnu čínské provenience. Taková totiž může sama i vzplanout, což asi není zrovna to, co po tomto přístroji chcete.
3d tisk

K čemu se hodí?

Na rozdíl od té klasické, 3D tiskárna neslouží k tisknutí na papír, ale lze s její pomocí vyrábět například různé součástky, které už nejsou k sehnání, nebo jsou drahé. Stačí mít přesné rozměry požadované součástky, namalovat onu část a poté prostě nechat vytisknout. Je to mnohem efektivnější, než-li použití například soustruhu. Notabene, když na něm neumíte. S pomocí tohoto druhu tiskárny ale můžete vyrábět třeba jednodušší typy hraček nebo hadice z gumy.
graften one
Zkrátka a dobře, je-li předmět rozměrově vyhovující, měla by ho kvalitní tiskárna umět vyrobit. To je výhodné hlavně u předmětů s komplikovanými tvary, které se ručně vyrábějí velice složitě a hlavně zdlouhavě. S dobrou tiskárnou to však problém není.