Chorvatsko je země zaslíbená i v zimě


Koupit nemovitost v Chorvatsku je výhodnější, než u nás, a některé důvody vám mohou připadat přinejmenším zvláštní, protože jste o nich dosud neuvažovali.

Zima v Chorvatsku – bavíme-li se o Chorvatsku, tak je to většinou v souvislosti s letním obdobím. Chorvatsko rovná se mořské pláže, příboj, vzedmuté vlny, plachetnice na obzoru a slunce nad hlavou. Jenže léto skončí, nadejde podzim a ten se brzy přehoupne do zimy. Zima v Chorvatsku je ale jiná, než u nás, mírnější a kratší. I když tu samozřejmě teploty klesají až k nule, málokdy se stává, že tu začne sněžit, a silně mrznout. Přečkat tu zimu je mnohem snazší a hlavně méně nákladné, rozhodně nepotřebujete tolik financí, abyste zaplatili příšerně předražené položky zemního plynu, elektřiny, uhlí a palivového dřeva.

ostrovy v Chorvatsku

Moře na dosah ruky – pobývat u moře týden v červenci je sice fajn, ale jakmile dovolená skončí, bude se vám po mořské hladině stýskat. S vlastní nemovitostí to nemusíte řešit a jste-li milovníky moře jako takového, a k tomu ještě krásných sladkovodních Plitvických jezer, nebude vás to ani táhnout do své původní vlasti. Odstěhovat se do Chorvatska by chtělo mnoho obyvatel naší země, ale bohužel nemají dostatek financí anebo jsou tu vázáni rodinnými svazky.

moře v Chorvatsku

Děti – kdo má děti a má možnost bydlet natrvalo v Chorvatsku, je to pro ně učiněný ráj. Stačí si vybavit pohádkový film „Chobotnice z 2. patra“ z roku 1986 a rázem mají děti jasno o prostředí, kde by mohly žít. Dalším důvodem, proč dětem, a ostatně i sobě, dopřát Jadran, je Slunce a dostatek vitamínu D, spojený se zdravou středomořskou stravou. Pochytáte tu dostatek „déčka“, nebudete trpět jeho deficitem, jako lidé u nás, a nezapomeňte, že Slunce zahání deprese a chmury, a že podporuje tvorbu Serotoninu a spánkového Melatoninu, čímž přispívá k vašemu zdraví mnohem lépe, než pobyt v lékařské ordinaci.