Chraňte váš bazén i ve spodní části

Nastal čas, na který jste tolik dní čekali a rozhodli jste se postavit si na zahradě váš vlastní bazén? Ještě předtím, než začnete, uvědomte si, že je potřeba dobře si promyslet, jestli máte všechno v nanejvýš bezchybném stavu. Myslete totiž na to, že vám nestačí pouze bazén koupit a k němu i příslušnou chemii, která bude zázračně fungovat, ale je potřeba vybrat i vhodné místo a hlavně i ochrannou plachtu pod bazén, která vám prodlouží jeho životnost.

dvě dívky na lehátkách

1 Víte, čím je výjimečná?

Geotextilie pod bazén je takzvaným základem při pořízení nadzemního bazénu, který chcete umístit na jakýkoliv venkovní povrch. I v případě, že se bude jednat o zem s dlažbou, je nanejvýš vhodné a správné, chránit dno vašeho bazénu před možným poškrábáním a znehodnocením (díky dovádění ve vašem bazénu) tím, že mu poskytnete ochranu ve formě geotextilie.

Ještě o něco důležitější je tato pomůcka při volbě umístění bazénu na půdu neboli písek. Jakýkoliv terén, i když dobře srovnaný, může postupem času vaši bazénovou plachtu zničit a ukončit tak životnost vašeho bazénu. Plachta pod bazén se však za všech okolností postará o to, aby přes ní nerostla vegetace nebo jiné nešvary, se kterými se na zahradě běžně setkáváte (např. zvedání kořenů ze stromů).
rameno a kruh

2 Silná a odolná – nejlepší předpoklady k tomu, pořídit si ji

Geotextilie je rovněž jedinečná díky svému odolnému a pevnému materiálu. Ten je natolik silný, že se postará o to, aby bylo dno vašeho bazénu (a tedy jeho plachta) vždy chráněné před jakýmkoliv mechanickým poškozením nebo nátlakem, které na něho budete vkládat. Spolehněte se tedy, že si zvolíte kvalitní produkt, se kterým budete spokojeni a váš bazén díky němu vydrží v bezchybném stavu několik dlouhých let.

Užívat si tak dokonalé a slunečné léto bude přesně tím, co budete muset kolem vašeho bazénu řešit a nebudete se zbytečně trápit nepříjemnostmi, které vás můžou potkat, protože budete dobře připraveni.