Čistá voda – lepší koupání

Koupání se ve špinavé vodě není pouze hygienickou faux pax, ale rovněž je to i zdravotní riziko. To platí nejen pro vanu, ale samozřejmě i pro bazény.

Čistá voda – lepší koupání

Hodně lidí touží po své vlastní koupací ploše. Není ani divu. Posledních několik letních prázdnin bylo opravdu horkých a proležet většinu volného času ve vodě je dobrým řešením, jak se proti úpornému vedru efektivně chránit. Samozřejmě, že je možné si občas zajít na veřejné koupaliště, případně k řece, rybníku či přehradě. Ale to není ono a vždy musíte vážit cestu někam, a navíc se o drahocenné místo ve vodě dělit s jinými, většinou neznámými lidmi. A to ne každému voní.

Voda

Je tedy daleko lepší vystavět si vlastní vodní plochu u sebe na zahradě. Není potřeba provádět žádné stavební úpravy ani práce. Pokud se vám nechce do zapuštěného koupání, klidně si můžete pořídit nadzemní bazén. Ten stačí jen složit. Navíc není ani zdaleka tak drahý, jako jeho zapuštěná verze. Jakmile budete mít své koupání realizované, musíte e ještě postarat minimálně o jednu ne úplně drobnost, a sice o kvalitu vody.

Kvalitu zajistí chemie

Špinavá voda je samozřejmě ve všech ohledech špatná a vy byste měli udělat maximum pro to, aby byla co nejčistší. v tomto případě to naštěstí není tak náročné. V podstatě postačí pořídit ty správné chemické prostředky a měli byste mít v podstatě po starostech. Pokud nechcete moc utrácet a chcete vsadit na jistotu, pak si zvolte nějaký z mnoha chlorových preparátů. Jsou účinné a levné. Jejich problém je, že ve vyšší koncentraci mohou už docela zapáchat a co hůř, dráždit pokožku. Chlór však není jediná možnost.

Žena v bazénu

Přírodní zdroje

Velmi dobrou práci odvede i kyslíková dezinfekce, která je sice dražší, ale na druhou stranu nezapáchá ani nedráždí. Velmi oblíbenou je rovněž bazénová sůl Chlorito, která nejenže nedráždí, ale naopak může působit hojivě. Sůl rozpuštěná ve vodě totiž může regenerovat pokožku, což je samozřejmě velice žádoucí efekt. Problém je, že aby fungovala jako skutečně efektivní dezinfekce, musí být používána společně se solonizační jednotkou.