Cizí jména pro děti

Hledáte nějaké jméno pro vaše miminko, které nebude obyčejné, ale něčím zvláštní či exotické? Můžete se nechat inspirovat.
Mia
Svátek slaví 12. září na Marii. Slovo mía ve španělština znamená moje a původ má biblický.
Sofie
Jeho českou obdobou je Žofie, má řecký původ a znamená moudrost. Mívá umělecké sklony, ne vždy se ale v životě vydává tím správným směrem. Je nápomocná, laskavá a sympatická. Má ráda svou rodinu a jmeniny slaví 15.května.
děti, sourozenci
Zoe
Toto jméno je spojeno se životem. Nenechá se omezovat, vždy si stojí za svým, což jí občas může způsobit problémy. Hůře se přizpůsobuje změnám a bývá problematická ve vztahu. Svátek má 27.října. České obměny jména jsou Živa nebo Eva.
Šarlota
Výklad z francouzštiny zní: vzácná paní, královna, vládkyně nebo svobodná žena. Pokud byste hledali českou verzi, byla by to Karla. Je velmi inteligentní a má před sebou velkou budoucnost v podobě kariéry díky jejím schopnostem. Na druhou stranu ale může zasahovat do věcí, které s ní nemají nic společného. Současně se Zoe oslavuje 27.10.
Vanesa
Netradičně pochází z Irska a navíc nemá žádný význam, protože bylo vytvořeno spisovatelem Jonathanem Shift, který spojil „Van“ a ,,Essa“, čímž toto jméno vymyslel. Ženy s tímto jménem bývají intelektuálky, chtějí hodně vědět a jsou empatické. Ve svém mládí naráží na překážky, které se jim zdají nezdolatelné, ovšem v dospělosti přijde zlom, který jejich problémy vyřeší. Svátek má 24.5.
Stella
Křestní jméno z latiny má význam hvězdy. Je to takové hodné, milé stvoření, které mají všichni rádi. Bohužel ve vztazích se jí moc nedaří a bývá tak ke konci života sama. Svým významem je příbuzná s Aurorou, Ester či Dagmar. Oslava jména se koná 4. března.
kalendář, květina
Izabela
Jméno hebrejského původu slaví svůj svátek 11. dubna. Vznik tohoto jména má dvě možnosti – buďto je to varianta jména Alžběta, tudíž znamená ,,přísahám svému Bohu“, nebo Izebel neboli „Bůh mě povýšil“. Bývá přitažlivá, ale v životě se jí příliš nedaří. Rozumí si díky své nestárnoucí mysli s mladší generací.
Liliana
Posledním jménem je Liliana, které má latinský původ a znamená čistá, krásná. Má talent v různých oblastech a bojuje za lidská práva. Svátek slaví 25. února.