Co to je zmb6


Lidský organismus je velmi složitý komplex biochemických látek, které navzájem spolupracují, a pokud jim nedodáváme patřičnou výživu, soukolí se zadrhne a objeví se nemoc. Takto bychom mohli zjednodušeně vystihnout situaci, kdy většina současné populace nemá o činnosti svého těla příliš mnoho informací, a přesto se láduje vysloveně nevhodnou a nezdravou stravou. Jestliže tento stav trvá delší čas, dojde k problémům, které si pak vynutí návštěvu lékaře. Někdy ale nutné k lékaři vůbec chodit, pokud například víte, co do organismu doplnit. Velmi častým chybějícím prvkem v našem těle je hořčík neboli magnézium. Je známo, že v současných potravinách hořčíku ubývá, například v jablkách je ho tam někdy až o polovinu méně, v porovnání s dobou osmdesátých let minulého století.

ovoce a zelenina

Deficitem magnézia dnes odhadem trpí více než třetina obyvatel naší země, a to je na pováženou, protože hořčík je jeden z nejdůležitějších minerálů, bez něhož nemůžeme žít. Kupříkladu se stará o to, abychom mohli dýchat, bez něho by došlo k ochrnutí dýchacích svalů a k úmrtí. Problém deficitu magnézia je ten, že se jej zpočátku ani nevšimneme a přehlížíme prvotní příznaky, což jsou různé záškuby a tiky. Výraznější deficit se pak projevuje občasnou srdeční arytmií, problémy s dýcháním, křeče hladkého svalstva vnitřních orgánů (nespecifikované bolesti https://citaty.net/citaty-o-bolesti/ žaludku), deprese, agresivita, úzkosti a další psychické problémy.

cvičební činky

Hořčík lze ovšem snadno suplementovat vhodnými přípravky, kam patří například ZMB6 army-nutrition.cz. Jeho název je odvozen od prvků, které jsou pro vstřebávání hořčíku nezbytné, tedy Z jako zinek, M jako magnézium a B6 jako vitamín B6. Přípravek je vhodný pro každého v rámci doplňování magnézia v případě jeho deficitu, anebo pro sportovce a kohokoli jiného, kdo je vystaven větší fyzické nebo psychické zátěži, kdy je spotřeba hořčíku vyšší, než obvykle.