Dopřejte očím umělé slzy


Jedním z problémů dnešní doby jsou unavené oči. Nemůžeme se jim divit. Chceme po nich výkony, které někdy nemohou zvládnout.

§  Rozhodně jim neprospívá

o   klimatizace

o   dlouhé vysedávání u monitoru počítače

o   prašné prostředí

o   přímé sluneční záření.

Pak se oči ozývají svěděním, pálením, řezáním a zarudnutím. Životní styl asi nejsme schopni změnit, a tak alespoň můžeme očím trochu ulevit používáním očních kapek. Podráždění je totiž většinou způsobeno narušením takzvaného slzného filmu. Slzy nám slouží nejen k vyplavení našich pocitů, ale i k ochraně oka. Tím, jak mrkáme, roztírají se slzy po povrchu oka a zabraňují vniku infekce a osychání oka.
oko blondýny

Oční kapky chrání to nejcennější

Pokud vaše oči pociťují nedostatek vlhkosti, pak je čas vyrazit do lékárny. Někdy stačí používat kapky jen po přechodnou dobu, dokud problémy nezmizí. Některé profese ale přímo vyžadují pravidelné používání tohoto uklidňujícího prostředku.

§  Ohroženi suchostí oka jsou především

o   řidiči z povolání, kteří oči namáhají velkým soustředěním

o   řemeslníci, pracující v prašném prostředí

o   lidé v kancelářích.

Nepříjemný pocit suchého oka pociťují i senioři, kteří už nemají slzný film tak kvalitní. Oční lékaři doporučují používání vhodných očních kapek i lidem, kteří nosí kontaktní čočky. Těm dokonce mohou i prodloužit jejich trvanlivost.
slzící oči
Složení očních kapek se podobá lidským slzám, proto je i dlouhodobé používání bez jakéhokoliv rizika. Je potřeba si uvědomit, že lidský zrak je opravdu nenahraditelný a rozhodně tu platí rčení o pozdním honění bycha. Jakmile dojde k poškození zraku, je většinou velice náročné, ne-li nemožné, tento stav změnit a vrátit vše opět do fáze správného fungování. Pokud máte přeci jen pochybnosti, je dobré se poradit s odborníkem nebo si rovnou vybrat oční kapky bez konzervantů, které jsou k oku zvláště šetrné.