Dovolená na horách na vlastní pěst

Také přemýšlíte, jak ušetřit a zároveň si dopřát dovolenou, abyste si ji užili a neměli pocit, že strádáte jen kvůli financím? Pak se raději orientujte na své vlastní schopnosti a opusťte zavedené cestovní kanceláře a průvodce. Cestovky inkasují poměrně velké peníze zejména za to, že vám organizují život, a že vám zprostředkují zážitky, o nichž nemáte ponětí, že jsou možné. Zatímco člověk, který si ví rady, a vyhledává aktivně vlastní cestou zdroje, kde se ubytovat, a kam se vydat, ušetří a ještě prožije to, co si skutečně sám naplánoval. Ne vždy se totiž kryje program hvězdicových či pobytových zájezdů s vaší představou o spokojené dovolené.

chalupa v Jizerských horách

Zkuste to s pronájmem horské chalupy

Pronajmout si apartmá v penzionu nebo hotelový pokoj dokáže kde kdo, ale ať se pak nediví, že musí vyplácet vyšší částku za ubytování, než lidé, co si pronajmou pro více rodin či partu přátel celou chalupu. Podmínkou je pouze se dohodnout a zorganizovat společný pobyt tak, abyste se navzájem respektovali, vycházeli si vstříc, a upravili si program, jak vám vyhovuje.

dovolená v Krkonoších

Počasí – ne vždy se vydaří slunečné a teplé počasí, když na dovolené na horách prší, vůbec to ale nevadí. Ve velké chalupě se dají hrát deskové hry, obvykle je k dispozici společenská místnost, kde to jde v pohodě. Anebo skládat puzzle, možností, jak se zabavit, je celá řada. A něco jiného je sledovat déšť na zápraží horské chalupy s výhledem do údolí, anebo déšť v paneláku na betonovém sídlišti.

Děti a zvířata – výhodou horských chalup je, že tu máte své soukromí, a že vás tu majitel obvykle ponechá i se zvířaty, pokud s sebou na dovolenou chcete vzít psa nebo kočku, morče, králíka nebo křečka či kanára. Zvířatům bude vyhovovat čistý horský vzduch a máte-li děti, budou spokojenější se svými mazlíčky, než kdyby musela zvířátka zůstat doma.