Dovolená u moře

Vždycky jsem jezdila na dovolenou nejlépe tam, kde je teplot, moře a písek. Taky si pamatuji hodně na svojí první dovolenou. Jela jsem tam s otcem a sestrou. A víte proč? Protože naši rodiče se rozváděli, tak se otec chtěla asi předvést v tom nejlepším světle, protože nikdy jindy nás na dovolenou nevzal a potom taky ne. Takže jsme byli s otcem jednou v životě u moře na Sardinii. Ale říkám vám, že ta dovolená byla opravdová pecka a fakt stála za to. A nikdy na to nezapomenu, protože to byla moje a sestry zároveň úplně první dovolená někde u moře. Vlastně úplně někde jinde v zahraničí než u nás v České republice. A opravdu se nám tam líbilo. Dokonce jsme se tam jednou se sestrou taky ztratily. Byly jsme na lodi, potřebovaly jsme na záchod. Tak jsme šly na záchod.  A ten jsme hledaly asi půl hodiny. Až jsme ho našly, tak jsme vešly a zamkly jsme se.

No není to nádhera?

A bohužel jsme se tam nějak zasekly a potom jsme musely přes kabinky přelézat. Byla to docela zábava, ale sestra si u toho odřela nohu. Ale nějak nám to nevadilo, hlavně že byla zábava. Takže musím říct, že i přes tyto nesnáze a různé úrazy to byla opravdu nejlepší dovolená, jakou jsem kdy zažila. Sice je pravda, že zatím jsem byla u moře pouze jednou, ale stejně ta první dovolená nejde nikdy zapomenout.

Ráda se plavím lodí.

A když to tak vezmu, tak poprvé je vždycky takové nejlepší a opravdu nikdy nezapomenutelné. A jaká byla vaše první dovolená? A jak dopadla? Nebo je vaše nejoblíbenější dovolená úplně nějaká jiná? Například moje babička nebyla prý nikdy u moře. Oni prý na to neměli čas ani peníze, protože stále museli dřít na poli, aby se uživili. Babička mi říkala, že byl jako rodina velmi chudí, takže jejich dovolená byla, když se babička mohla jít projít a mít celý den volno. To prý jen ležela v trávě na poli a vždycky u toho usnula. No, praktická dovolená.