Existují i jiné cesty, které vedou ke stejnému cíli

Pokud jsme se rozhodli pro investici do vlastního bydlení, tak to zrovna nemusí být jednoduchá cesta. Záleží ovšem na tom, jakým směrem se vydáme, abychom dosáhli vytouženého cíle. A v podstatě se dá říci, že všechny kroky vedou naprosto stejným směrem a to do banky. Pracovníci banky jsou rádi za každého klienta a my zase jsme v podstatě rádi, že uspějeme v tak ověřeném institutu. Ale pozor tohle vypadá jednodušeji, než to ve skutečnosti je. Čeká nás především spoustu papírování, ověřování a přitom závěrečný verdikt může znít nepříznivě pro nás. Banky si totiž mohou samy určit podle bonity klienta, kdo bude pro ni výhodným žadatelem, kterému úvěr poskytnou. Samozřejmě budeme hodně ovlivněni i takovým posuzováním, které jsme nijak nezapříčinili a to například ze záznamu v rejstříku dlužníků.

předání

To nemusí znamenat ovšem konec

Někdy se zkrátka věci musí přehodnotit. V bankovnictví, jako takém se toho poslední dobou odehrálo příliš mnoho a je pravdou, že pro některé žadatele zde cesty přes banku zůstanou zavřené. Sice ne napořád, ale když bychom potřebovali úvěr co nejdříve, tak můžeme skutečně pochodit s neúspěchem. Ovšem banka není jediný institut, na který se můžeme obrátit. Pomoci nám v tomto případu může nebankovní hypotéka od České společnosti. Podmínky pro její získání jsou daleko jednodušší a také veškeré rozhodování a papírování je zkráceno na minimum, což je velká výhoda.

dům

Peníze se dají použít na cokoliv

Možná někoho může odradit název nebankovní, ale to se také hodně změnilo. Lichvářům, kteří se snažili získat co nejvíce z úrokových sazeb a měli další nesmyslné podmínky, je dávno veta. U nebankovní společnosti se prakticky dá hypotéční úvěr získat za pomalu stejných podmínek jako u banky, nízký úrok, rozložení do dlouhodobého splácení, možnost splatit hypotéku i dříve a podobně. Dále je vhodným řešení na nákup prakticky čehokoliv, nemusí to být zrovna pouze jen objekt na bydlení. Zakoupit se dá vybavení do bytu, auto, dovolená, refinancovat nevýhodné půjčky, ale i se vyplatit z různých dluhů nebo exekucí. Dává určitou možnost a finanční svobodu, což se vždycky vyplatí.