Francouzská zábradlí na francouzská okna

Francouzská okna jsou úžasná svou velikostí i tím, že skrz ně lze vystoupit na balkon či terasu. Některé však ani na balkon ani na terasu nenavazují. I tak ale z bytu poskytují neomezený výhled, prosvětlují ho a do interiéru vnášejí pocit téměř neomezeného prostoru. Na druhou stranu existují budovy, které zvenčí působí tak, jako by stavebníci sice umístili balkonové dveře, ale na samotné balkony zapomněli.

Zábradlí k domu

V obou případech je třeba zabránit, aby se přes francouzské okno či onen balkon nebalen dostal k pádu do hloubky. Samozřejmě k tomu poslouží zábradlí. Zábradlí k francouzským oknům se konstruuje z různých materiálů. Může jít o dřevo, kovářské černé železo, nerezovou ocel, nebo také, moderní sklo.

Francouzská zábradlí se rovněž liší svým ukotvením. To se buď řeší přímo do fasády domu, kdy je zábradlí trochu předsunuté před stěnou domu. Nebo se vkládá jakoby do špalet. To umožňují především francouzská okna, u kterých nedochází při otevření k dopřednému vyklonění.

Zábradlí z nerezu

Zábradlí k francouzským Kmkdesign.cz oknům a balkonovým dveřím, se dnes nejčastěji vyrábí z nerezového materiálu. Ten je pro tento účel takřka ideální, neboť nevyžaduje téměř žádnou údržbu. Hladký, lesklý kov jen přetřete vlhkou textilií a máte hotovo. Pokud ještě k tomu použijete speciální nástřik s použitím nanotechnologií, hadr můžete na dlouhý čas zahodit. Na nerezu se neobjeví ani zaschlá kapička.

K výrobě zábradlí se používají nejčastěji nerezové trubky, nebo čtyřhranné profily. Výplň z rámů z nerezových profilů lze vyrobit z plošného skla. Kombinace těchto materiálů je lahodná oku a velice praktická pro používání. Dovoluje navíc vytvořit zábradlí velice nápadité a funkční.

Sklo se používá bezpečnostní, lepené. Je téměř nerozbitné, a když se to někomu šikovnému podaří, nevzniknou ostré střepy.

Sklo může zůstat čiré. Můžete však požadovat různé tóny skla, nebo si pořídit sklo kouřové.