Horská dráha s přiléhavým názvem

Horská dráha je nejlepším příkladem toho, že ne každá zábava je vhodná pro každého. Jsou lidé, kteří by na podobnou atrakci v životě nesedli. Natož na tu nejrychlejší horskou dráhu světa. Mají ji samozřejmě v Americe.
horská dráha
§ Můžete ji navštívit v parku Six Flags Great Adventure, ve městě Jackson, v New Jersey.
Pokud seberete odvahu a přeci jen usednete do sedla, připravte se na to, že budete upalovat rychlostí až dvě stě pět kilometrů za hodinu. To vše ve výšce sto třiceti devíti metrů, do vzdálenosti necelého kilometru. Jízda bude trvat dvacet osm sekund. Pro někoho je už jen ta představa téměř smrtelná.
horská dráha jízdy

Jelikož je tato atrakce přeci jen velmi adrenalinová, má svá pevná pravidla.
o Do sedadla se nesmí brát nic, co by mohlo cestou uletět.
o Smůlu mají lidé, kteří jsou krátkozrací. Brýle si musí totiž sundat.
o Pokud prší, pak horská dráha nefunguje. V této rychlosti by asi kapsy deště píchaly jako špendlíky.
Ten, kdo vymýšlel pro tuto atrakci pojmenování, byl asi docela šprýmař. Jmenuje se totiž KINGDA KA, což ve svahilštině znamená „ZTRATÍŠ OBĚD“.

Prý stačí čtvrt hodinka

Druhou nejrychlejší horskou dráhu mají (jak jinak) také v Americe. Je instalována ve městě Sandusky v Ohiu, v parku Cedar Point. Svými parametry za tou první moc nezaostává.
· Jede se rychlostí sto devadesáti třemi kilometry za hodinu do vzdálenosti osmi set padesáti metrů.
· Když dosáhnete vrcholu, budete ve výšce sto třiceti metrů.

Tato horská dráha se nazývá Top thrill dragster, což v překladu znamená „nejvíce vzrušující tahač“. Před několika lety to došlo k havárii, při které bylo zraněno několik lidí. Horská dráha byla dočasně uzavřena, ale už je opět v provozu. Svézt se můžete každý den od desíti dopoledne. V pátek a v sobotu atrakce končí v deset hodin večer, ostatní dny je v provozu do osmé hodiny večerní. Podle statistik tu lidé obvykle stráví čtvrt hodinky.