Hrajte si s dětmi venku

Při pobytu v přírodě můžete skvěle dobít baterky, ale především si odnést z každého výletu nebo hry venku něco nového. V lese se můžete vydat po stopách zvířátek, prohledávat okolí nebo si nasbírat nejrůznější plody. Při východu slunce se často chovají živočichové jinak než později odpoledne. Ráno je ptačí švitoření daleko intenzivnější, ale také není rušeno lidskými činnostmi. Jak tedy prožít s dětmi dobrodružství v přírodě?
děti si hrají na poli
· Stavíme věž
Shromážděte z blízkého okolí větší větve a společně z nich začněte tvořit věž ve tvaru vatry. Potom jí ještě můžete dozdobit nejrůznějšími květy, mechem a listím. Můžete uspořádat soutěž o tu nejkrásnější nebo naopak největší. Při hře dávejte pozor, aby děti po lese nepobíhaly, mohly by o něco zakopnout nebo si ublížit.

· Korálkování nebo zvonkohra
Při procházce v přírodě sbírejte šišky, žaludy, kaštany, ale třeba i šnečí ulity nebo peříčka. Hodit se vám budou krátké rovné klacíky, které budou sloužit jako základ pro zvonkohru. Tu pak můžete doma vyrobit celkem snadno pomocí provázku a vrtáku. Vyvrtanými otvory provlečte provázek a vytvořte tak originální dekoraci na dveře. Stejně tak si můžete vyrobit i originální šperk.
hraní s batoletem v parku
· Domeček pro skřítky
Najděte si vydlabané místo u kořene stromů, které vám bude sloužit jako základna. Šišky, mech nebo jehličí pak budou sloužit jako skvělá dekorace.

· Věnec do vlasů
Věneček do vlasů nemusí být nutně jenom z pampelišek nebo sedmikrásek. Zkuste do něj připlést třeba i kapradí, černý bez a další přírodniny, které vás napadnou. Pokud si s sebou přinesete i lýko, můžete společně vytvořit i dekorační věnec, který si pak doma pověsíte na dveře nebo dáte na stůl. K jeho výrobě se vám určitě bude hodit https://www.femina.cz/vychytavky-co-se-ti-v-praci-budou-hodit-galerie/ i tekuté lepidlo.
hra s vodou
· Schovejte se před deštěm
Pokud venku prší a vy přesto nechcete s dětmi trávit čas u počítače. Zajděte s nimi do trampolínového parku, kde si užijete spoustu legrace.