IT není něco, co by po všech stránkách zvládal každý

IT obory rozhodně nejsou nic jednoduchého. Něco takového vám řekne snad každý, kdo se rozhodl touhle cestou jít. Určitě je to hodně o tom, co přesně ze světa IT si člověk zvolí, ale nic není tak jednoduché, jak se může zdát. Člověka hlavně musí něco takového bavit, protože pokud vás věci kolem IT nezajímají a ani vás nebaví, je jasné, že něco takového nebude práce pro vás.

notebook na stole

Jsou lidé, kteří vám řeknou, že svou práci dělají jen proto, že jsou za ni dobře placeni, ale že by je něco takového bavilo, to rozhodně nikoliv. Něco takového ale není dobře, protože pokud člověk dělá práci, která jej nebaví, je jasné, že jediné, s čím bude spokojený, je jeho plat, ale tím to končí. V životě může být nešťastný a může se chovat tak, že se s ním nikdo nebude mít chuť bavit, protože jen málo lidí má chuť bavit se s někým, kdo je neustále protivný a kdo není schopný se bavit o něčem jiném, než o své práci a o tom, jak je to zde hrozné.

Člověk by si měl najít takovou práci, za kterou bude nejenže dobře ohodnocen, ale také nebude mít se samotnou prací daný problém. Právě proto a to zejména, pokud chcete dělat IT, je zapotřebí, abyste dělali to, co vás bude hlavně bavit, protože je spousta věcí, které se v IT dají dělat a ne všechny mohou každého bavit.

pracující žena

Opravdu to všechno není jen o tom, že by každý, kdo dělá IT, zároveň opravoval každému na potkání počítač apod. Jsou lidé, kteří něco takového dělat nechtějí a ani nebudou, protože jsou zaměřeni na něco úplně jiného a něco takového, jako jsou právě opravy, pro ně není, jelikož něco takového může zabrat spoustu času.

Každý by si měl najít to, co bude považovat za nejlepší a to včetně vás. IT je sice složitý obor, ale mnoho lidí se zde dokáže najít. Ti, kteří se zde nenajdou, se časem najdou někde jinde. Je to hlavně o zkoušení toho, co pro vás je a co pro vás není.