Jak pomoci svým dětem stát se sebevědomými a šťastnými

Miluji to, co dělám, kvůli výsledkům, které dosahuji při práci s dospělými i mladými lidmi. Vidím, jak se lidem rozzáří oči, když si uvědomí, co je možné, a vidí pro sebe budoucnost. To je zvláště důležité pro to, co označujeme jako ztracenou generaci dětí.

Ráda je vidím, když s mladými lidmi objevují, co chtějí v životě dělat, protože jim to pomáhá soustředit se na výběr studia. Jaký bude tvůj příběh?

Tak, jdeme na to.

Ráda bych vám pomohla objevit smysl života vašeho dítěte a potenciálně i váš vlastní – jste připraveni? Pamatujte, že tato cvičení je nejlepší provádět s mladými lidmi ve věku 14+, protože v tomto období začíná rodina přemýšlet o dalším vzdělávání na vysoké škole a univerzitě. Kromě toho je toto cvičení stejně cenné pro vaše starší děti ve věku 18+, s pomocí nebo bez pomoci.

m

Bez smyslu života je snadné se dostat stranou nebo se ztratit. Je proto snadné bloudit a unášet se a dosáhnout v životě jen málo. Znám stovky takových studentů, kteří navštěvovali vysokou školu a univerzitu, aniž by tušili, proč tam jsou nebo čeho chtějí v životě dosáhnout.

Pro začátek si zkuste popovídat s mladými lidmi v neformálním prostředí – neposaďte je a začněte je grilovat, protože prostě odejdou – obvykle!

Jedním z nejdůležitějších míst, kde začít, je položit tuto otázku mladým lidem ve vaší domácnosti.

Zeptejte se jich: „Co chcete?“ První, co se stane, je, že mladý člověk buď a) začne mluvit nebo něco zapisovat, nebo 2) řekne „nevím a pokrčí rameny“.

Takže další otázka, pokud se zaseknou, je zeptat se jich, co nechtějí, např. pro chudé, bezdomovce a bez práce a jen tři příklady.

m

Pak se zeptejte „Takže pokud nechcete být chudí, bez domova a bez práce, co byste místo toho chtěli“?

V tuto chvíli můžete vy nebo oni psát seznam. Seznam bude obvykle obsahovat „věci“, jako jsou auta a dovolené, stejně jako duchovnější věci, jako je být šťastný a spokojený. Nezáleží na tom, jaké jsou odpovědi právě teď.

Jakmile budete mít seznam, požádejte svého mladého člověka, aby na internetu vyhledal obrázky toho, co chce, a vytiskl je. Obrázky pak lze umístit na zeď, aby jim každý den připomínaly, k čemu cílí. Někomu se prostě líbí seznam a to je také v pořádku.

Toto je první z mnoha otázek, které jim můžete položit.