Jak snadno a rychle vybavit počítač softwarem

Po instalaci Windows zpravidla přichází namáhavé a nudné instalování důležitého softwaru, který uživatel ke své práci potřebuje. Čeká ho časově náročné vyhledávání programů a stahování z desítek webových stránek. Většinou toto stahování a instalování jednotlivých programů zabere hodně času, a protože Windows nedovoluje instalaci dvou a více programů současně, čas strávený u instalací se ještě více prodlužuje.
aplikace software
 
Naštěstí existuje software, který čas u tohoto komplikovaného procesu velice krátí. S programem zvaným „Ninite“ si zvolíte, jaký důležitý software ve svém počítači potřebujete. Tento software si stáhnete, spustíte a o zbytek se postará sám. Stačí pouze mít připojení k internetu. Není to snadné?
 

Jak to funguje?

V případě nejnovějších Windows 10 je po instalaci k dispozici pouze webový prohlížeč Edge. Pro lidi, kteří jsou zvyklí na starý dobrý Internet Explorer je tento prohlížeč k dispozici také. Stačí jen otevřít jeden z těchto internetových prohlížečů, do vyhledávače napište název tohoto nástroje a přejděte na oficiální stránku, ve které si vyberte software, který ve svém čistě nainstalovaném počítači potřebujete.
 software na cd
Nabízí se zde velká škála softwaru: od nejpoužívanějších webových prohlížečů, přes přehrávače hudby a videí po grafický software. Na této webové stránce však naleznete pouze tzv. „freeware“ software, tedy programy, co jsou k dispozici zdarma. 
 
Jakmile označíte všechen software, který ve svém počítači chcete, klikněte na tlačítko „Get your ninite“ ve spodní části stránky, stáhněte soubor a spusťte jej. Ninite započne se stahováním a instalací jednotlivých programů, a vy si můžete například udělat kávu, nebo jinak pracovat s počítačem.
 
Je nutné také poznamenat, že rychlost stahování a instalace softwaru se odvyjí od rychlosti Vašeho internetového připojení a rychlosti počítače. Tento šikovný nástroj stahuje jednotlivé programy s oficiálních stránek, a proto se nemusíte bát, že nainstalovaný software budete muset ještě aktualizovat.
 
Instalace základního vybavení počítače nebyla nikdy snadnější…