Jaké jsou výhody LED zářivek?

Až donedávna problém s LED žárovkami spočíval v tom, že produkovaly příliš slabé světlo, takže nemohly nahradit klasické žárovky s výkonem 60 W a vyšším, i když dobře nahradily slabší. Tato bariéra již byla překonána a v nabídce renomovaných výrobců LED žárovek jsou nyní k dispozici svítící zářivky, stejně jako populární "60", a nabíjení je pouze 12 W.
Problémem osvětlení je také úhel distribuce světla. Tradiční zdroje – například žárovky a halogeny – produkují světlo s velmi širokým úhlem paprsku a u zdrojů LED je světlo často zaostřeno.
barevná světýlka
Zdroje LED v této aplikaci fungují dobře. V místních svítidlech se nejčastěji používají halogenové reflektory. Pokud je nahradíme LED lampami, můžeme počítat s vysokou úsporou až 80% spotřeby elektřiny. Při směrovém osvětlení obvykle není vyžadován ani velký výkon žárovky, ani široký úhel distribuce světla.

Dekorativní osvětlení

V této aplikaci je LED zářivka ideální. Poskytuje příležitost k použití světla s různou intenzitou, barvou, cyklem zapnutí a vypnutí. Kromě toho takové osvětlení nevyžaduje použití svítidel – můžete si koupit LED pásky a pásy, které jsou namontovány v soklech, nástěnných římsách nebo na okrajích nábytku.
Je třeba si uvědomit, že životnost LED diod závisí na stabilitě napětí, takže stojí za to vybrat ty napájené 24 V napětím pomocí transformátoru. S chladným modrým světlem jsou spojeny nejen bílé LED žárovky. To je však pouze jedna z jejich tváří. LED diody mohou produkovat světlo v různých barvách, které jsou směsí primárních barev (červená, zelená a modrá, tj. RGB). Některá LED svítidla mají ovládací prvky, které umožňují měnit barvu světla. Možnost použití barev umožňuje vytvářet různá uspořádání, zdůrazňující atmosféru osvětleného místa, v závislosti na denní době a naší náladě.
bílá LED zářivka

LED v inteligentní instalaci

Svítidla fungují velmi dobře s inteligentními, programovatelnými elektrickými instalacemi. Takové systémy umožňují velmi přesnou kontrolu intenzity a barvy světla a také zapnutí a vypnutí dříve definovaných skupin lamp. Můžete tedy programovat a kdykoli si vybrat svůj oblíbený tón a osvětlení pro jednotlivé místnosti a denní dobu. Je také snadné vytvořit správnou náladu nebo zvýraznit design interiéru pomocí plného spektra světlých barev.

4.5/5 - (4 votes)