Jaké ovoce si dopřát při ketogenní dietě?


Hubnutí pomocí ketózy je velkým hitem poslední doby. Mnoho lidí má s tímto stravovacím režimem skvělé a rovněž udržitelné výsledky. Aby se naše tělo dostalo do stavu ketózy a začalo pro energii využívat naše tukové zásoby, je nutné snížit množství sacharidů v naší stravě. To znamená, že je zapotřebí ze stravy vyřadit veškeré zpracované cukry a vysokosacharidové potraviny, jako jsou například těstoviny, rýže, brambory, cereálie či sladké jogurty. Ovoce zůstává otázkou. Někde se můžeme dočíst, že je třeba vyřadit i ovoce, ale existují i protichůdné názory.

konzumace ovoce během keto diety

Vše bude záležet na tom, na kolika gramech sacharidů se vaše tělo dostane do ketózy. U někoho to může být i při větším množství, u jiného naopak bude nutné snížit počet sacharidů za den na opravdové minimum. Ovoce jako takové obsahuje poměrně hodně cukru, jestliže se tedy rozhodnete pro konzumaci ovoce, vybírejte si to, které neobsahuje velké množství sacharidů. Jaké ovoce zvolit?

  1. Jahody

Jsou skvělým zdrojem vitamínu C a navíc opravdu skvěle chutnají. Jahody si můžete s klidným svědomím dopřát v přiměřeném množství. Oproti ostatním druhům ovoce neobsahují příliš velké množství fruktózy, takže je můžete konzumovat i během keto diety.

  1. Borůvky

Tyto tmavě modré bobule jsou velkým zdrojem mnoha antioxidantů. Skvěle se hodí například do jogurtu či na pečení. Pokud máte možnost, pak přednostně konzumujte domácí či lesní borůvky, které jsou kvalitnější, než ty které jsou k dostání v obchodech.

konzumace ovoce během keto diety

  1. Maliny

Během letních měsíců si je můžete vychutnat a to i v poměrně velkém množství. Jejich výbornou vlastností je to, že vás skvěle zasytí, což se hodí, pokud je vašim cílem redukce hmotnosti. Stejně jako jahody a borůvky, je rovněž možné maliny použít na nejrůznější druhy dezertů. Pokud máte chuť na zmrzlinu, vyzkoušejte si doma připravit malinový sorbet, který je výborný a velmi osvěžující. Tento sorbet je velmi jednoduchý na přípravu a navíc nebude obsahovat žádný přidaný cukr.