Je skoro až trapné všechno shazovat na Facebook, tak se prostě zaměřme na sociální sítě jako celek

Taková normální a klasická sociální síť si s námi běžně docela dost povídá. Vyzvídá, co jsme dělali nového, kde jsme to dělali a s kým. No a my třeba nemáme co dělat, tak jí odpovíme a tím na to zareagují lidí a informace se šíří.

co všechno obsahují sociální sítě
Vcelku jednoduchý systém založený na dobrovolném sdílení.

Zcela normálním se stalo psát ostatním o tom, jak jdete do sprchy, jak jdete na procházku, odjíždíte na dovolenou a doma nikdo nezůstane, jak moc milujete toho člověka na fotce s vámi a až přijde nějaké bouřlivější období, každý rád přidá svou trošku s názory politickými na všemožná témata, protože lidé jsou tvorové myslící hlavně na sebe a své názory.

Co všechno takhle oznámíte veřejnosti

– Jak často se sprchujete
– Kdy nejste doma krátce
– Kdy je správný čas přijít vám vykrást byt
– Kam chodí vaše děti na kroužky, do školy
– Kde pracujete, kdy a kam chodíte
– Jaká je vaše osobnost
– Politické názory
– Schopnost vycházet s ostatními
– Tvůrčí schopnosti, gramatika, originalita…
– Co všechno jste ochotni o sobě říct, jaké máte nároky na soukromí

v síti dnešního světa
A další a další a další…. Cokoli vás napadne

Já jako zaměstnavatel si pak jen sednu, vyhledám si váš účet a listuji si v něm jako v otevřené knize. Zjistím si, jestli jste ten správný člověk, kterého bych měl přijmout. Jak jste schopni udržet tajemství, jestli máte extrémní názory, jste-li ochotni vystavovat své polonahé fotky, cokoli mě může zajímat, včetně toho, jak moc tam jste aktivní. Vykreslím si takto celkový obrázek o vás a na tomto základě vás možná budu soudit.

žena na síti
Zádrhel je v tom, že na internet jsme schopni napsat a nasdílet to, co bychom normálně neřekli nikomu. Jeho kouzlo je prostě zvláštní.

Je opravdu běžné, že lidé nedostanou práci, protože je zradila jejich sociální síť a vyzradila na ně věci, které by v práci nikdy nepřiznali.
Je velmi snadné vytipovat si člověka a provést mu nějakou špatnost, když mi poskytne veškeré informace o sobě tak snadno.
Je opravdu velice jednoduché dostat se k dítěti a získat si jeho důvěru…
Naučte se pracovat se sociální sítí tak, aby vám neubližovala, ale hlavně to naučte své děti.