Knižní bestsellery pro jaro 2018


1. Jo Nesbo – Macbeth
Nové knihy tohoto norského autora patří již několik posledních let mezi ty nejočekávanější a poté mezi nejprodávanější. Zaměřuje se na tzv. severskou detektivku a pak také humorné knížky pro děti. Detektivka Macbeth vypráví příběh elitního inspektora, který se svým týmem musí vyřešit nebezpečnou situaci kolem drogových dealerů. Sám má za sebou drogovou minulost, a tak je pro něj celá situace velmi vyhrocená. Navíc trpí paranoidními stavy, ve kterých cítí, že mu osud brání dosáhnout osobního vrcholu. Dojde k názoru, že jen vražda, má otevře ty správné dveře.
jablko a knihy
2. Michal Viewegh – Muž a žena
Viewegh prošel během posledních let nelehkým obdobím, které jen stálo nejen málem život, ale také manželství a určitou ztrátu své výsostné pozice mezi nejprodávanějšími českými autory. V této knize se velmi obstojně vrací k tomu, co v jeho knihách měli čtenáři vždy nejraději. Přináší svůj humorně ironický pohled na vztahy mezi opačnými pohlavími ve svých novelách. První novela Family Frost vypráví příběh zkrachovalého restauratéra. Druhá Čarodějka z Křemelky si lehce pohrává s neskutečnem, neboť hlavní představitelka kromě krásy disponuje také schopností číst druhým lidem myšlenky. Má taková žena šanci na spokojený partnerský život?
zamilované čtení
3. Fredrik Backman – A každé ráno je cesta domů delší a delší
Další ze severských autorů, který se svými knihami prosadil ve více jak 30 zemích. Po úspěšných knihách Muž jménem Ove a Co by můj syn měl vědět o světě, přichází s novinkou o vztahu dědy a vnuka. Noah sedí s dědou na lavičce a poslouchá jeho vyprávění o babičce i dalších důležitých i nicotných věcech. Děda cítí, že svět mění, nejraději zůstal sedět na lavičce, ale oba čeká těžší úkol, naučit se rozloučit. Boj stárnoucího muž o zachování jeho vzpomínek autor líčí velmi něžně a citlivě.