Kufr nechte doma a vyrašte za dobrodružstvím

Při cestování se dají lidi rozdělit do dvou hlavních skupin – váleči s kufrem a dobrodruzi s batohem. Že jste vždy byli ti první? Nechte už velký kufr doma a vydejte se dobrodružstvím. Cestování pouze s příručním zavazadlem (kufrem) vám otevře tolik nevídaných možností. Na hlavní důvody, proč cestovat s batohem místo kufru se nyní podíváme.

cestování

Volný jako pták

Cestování s kufrem je naprosto rozdílná. Většinou jste ubytováni na jenom místě a pohybujete se pouze v okolí. Odpočíváte si v hotelu či na pláži a na nějaký větší transport ani nemyslíte. Zatímco když vyrazíte pouze s batohem netíží vás těžké závaží, jste připraveni vstříc novým odvážným zážitkům. Postupem času zjistíte, jak málo vám stačí ke kvalitnímu cestování plných dobrodružství.

Minimalismus cesta k úspěchu

Znáte to, když si balíte do kufru, sbalíte se a stále vám připadá, že je tam až příliš prázdného místa. Doplníte ho tedy zbytečnostmi, které nepotřebujete a ani nevyužijete. To se s batohem nestane. Při prvních cestách si možná stále budete brát takové ty „co kdyby náhodou“ věci. Časem vás i toto přejde a budete jezdit jen s tím, co opravdu potřebujete.

Jako doma

S batohem se snáze dostanete blíže k místím a jejich kultuře. Člověk se velkým kufrem na ně působí jako typický turista, avšak vy zapadnete jako šedé myšky. Navíc v lidech budete probouzet pocit soucitu, a tak k vám budou mnohem více pohostinnější.

cestování

Teď a tady

„Ach jo, chtěla bych se tam podívat, ale nemám kam dát všechny moje věci.“ věta, kterou při cestování nalehko rozhodně nebudete potřebovat. Chcete se rozhlédnout z té skály, hoďte batoh na záda a běžte. Chcete se přesunout na jinou zeměpisnou část, vyrazte ihned.

Nadchla vás tato myšlenka? Tápete však co si sbalit? Navštivte internet, zde najdete všechny bližší informace. Jaký batoh pořídit, co si sbalit, která místa navštívit a další cestovatelské tipy.