Medvědí soutěska v Rakousku

Pokud se s celou rodinou chcete vydat na výlet, kde jste ještě v životě nebyli, přitom zažít neuvěřitelné okamžiky a láká Vás i cesta do zahraničí, tak jste tu na správném místě.
Rakouský vodopád
Ikdyž v České republice je spousta krásných míst, kam se můžete vydat, tak i v sousedních zemích jsou úžasná místa, která Vám vezmou dech. Jedním z takových míst je i Medvědí soutěska neboli Bärenschützklamm v Rakousku. Nemusíte se bát, že za takový výlet vyhodíte desetitisíce. Budete velmi mile překvapeni kolik Vás to bude celkově stát. Na internetu je hned několik portálů, které Vám celý výlet zajistí. V celkové ceně většinou bývá autobusová doprava tam i zpět (je možno několik zastávek v České republice a přidat se k zájezdu.) Dále k ceně patří cestovní pojištění a služby delegáta, který Vám vysvětlí veškeré informace s výletem spojené. Po příjezdu na místě doplatíte 3,5 euro za vstup do Medvědí soutěsky na osobu a už jen zbývá si užít krás Rakouska. Jistě si teď říkáte podle názvu Medvědí soutěska , že po cestě potkáte několik medvědů, ale nemusíte se bát. Jedna teorie říká, že je to pouze smyšlený slovanský výraz a druhá teorie zní, že v dřívějších dobách tu bylo nalezeno spousta kosterních pozůstatků medvědů. Co ale opravdu v medvědí soutěsce potkáte je skalnatá rokle protkaná nádhernými vodopády, vodními říčkami, mnoha žebříky a lávkami. Možná i proto byla Medvědí soutěska přidána do chráněných přírodních památek. Po cestě Vás čeká i několik míst na občerstvení a odpočinek.
příroda v Rakousku
Celá cesta soutěskou je perfektně udržovaná, i tak ale doporučujeme kvalitní obuv a sportovní oblečení. Během výletu si budete moct určit, jakou cestou budete dál pokračovat. Rozhodnout se můžete mezi cestou kratší, ale fyzicky náročnější (horší terén do kopců) nebo delší, ale ne tak náročnou (pastviny bez kopců). I tak počítejte s tím, že výlet bude na celý den. Cílem celé cesty je krásné jezero Teichalm, které jistě také stojí za navštívení a navíc se můžete parádně osvěžit.
Jestli tento výlet podniknete záleží jen na Vás, ale určitě toho nebudete litovat!