Mobilheim řešení pro bydlení i rekreaci

Může se někomu zdát, že cena mobilheimů za poslední dobu vystřelila k závratným výškám. Je to však jen úhel pohledu. Když u nás začala vlna popularizace těchto mobilních domů, jednalo se především o odvezené, použité domky z Belgie či Holandska. Ano použité. První mobilheimy u nás, byly domky, které už ve své zemi původu dosloužily, nebyl o ně zájem, dávno byly překonané co do poskytovaného pohodlí a komfortu.

mobilní dům

Zkrátka, šlo o domky, které nebyly v místech původu ani v nabídce zdejších bazarů s mobilheimy. První dovezené domky se prodávaly za ceny nižší než 100 tisíc korun. Prodávaly se tak, jak se dovezly, i s poškozením a se znaky dlouhodobého užívání. Posléze se firmy, které se dovozem zabývaly, začaly snažit o určité úpravy těchto mobilních staveb. Sundalo se opláštění a nahradilo novým. Zesílila se izolace stěn, a mobilheimům se tak prodloužila doba, kdy mohly být bez problémů užívány. Brzy se začaly nabízet upravené mobilheimy určené i pro celoroční užívání. Doba pokročila. Dnes by si už asi nikdo nedovolil nabízet domky v té podobě, v jaké se nabízely ty historicky první na našem území. Dnes jsou v prodeji domy krásné a plně funkční, byť se v některých případech pořád jedná o použité zboží. Domy jsou určeny k sezonnímu užívání nebo i pro celoroční bydlení.

moderní mobilheim

Použitý mobilheim Praha , pečlivě rekonstruovaný a opravený pořídíte za cenu nižší 300 tisíc korun. Samozřejmě se ale můžete rozhodnout pro úplně nový dům. A to je opravdu jiný level. Technologie i materiály, které jsou použity pro jeho stavbu, jsou velice moderní. Domy mají silnou izolaci proti vnějším vlivům, vnitřní uspořádání poskytuje maximální komfort. Na přání zákazníka mohou být vybaveny technologiemi, které umožní jejich naprostou nezávislost na okolí, do kterého jsou umístěny. Ať jde o solární panely, zásobující dům energií, satelitními anténami, či vnitřním wifi systémem.