Na kole po Kvarnerských ostrovech

Atmosféra, která na Kvarnerských ostrovech panuje, je balzámem na duši pro všechny, kteří se rozhodnou strávit v této ničím neporušené přírodě svoji dovolenou. Využít k relaxaci bujnou středomořskou vegetaci, která lemuje úzké uličky po všech Kvarnerských ostrovech. Po kterých můžete projet na kole  všechna zajímavá místa. Pod blankytnou oblohou, zelení tamních lesů a lesoparků. Geografická poloha ostrovů, které leží na 45 rovnoběžce a během výletu ji všichni cyklisté překročí vícekrát, přináší zajímavý pocit pro srovnání vzdálenosti. Která je odtud stejná jak k severnímu pólu tak k rovníku. Během výletů nádhernou přírodou je možné se zastavit a občerstvit ve starobylých vesničkách. S romantickými hospůdkami s venkovními předzahrádkami. Na kterých si určitě cyklisté rádi odpočinou před dalšími úseky naplánované trasy a ochutnají místní speciality. Které obsahují především velké množství mořských plodů. Které jsou pro suchozemce oceňovanou delikatesou. Doplněných množstvím čerstvé zeleniny. Vyhlášené pro tento kraj jsou i ovocné poháry, ve kterých objevíte i takové kousky, které jste ještě nikdy neochutnali. Z místních vinic pak možnost douškem kvalitního vína se občerstvit. Nebo sklenicí domácího moštu. 

Západ slunce na pobřeží

Na Kvarnerských ostrovech panuje převážně teplé počasí. Ale připravit se musíte i na možnost dešťových srážek. Které ovšem nikdy netrvají dlouho. Trasy cyklovýletu je potřeba plánovat tak, aby odpovídaly schopnostem všech účastníků. Protože terén je na mnoha místech náročnější na kondici. Občasná stoupání jsou vždy vyvážená sjezdem, který často končí na pobřeží. A koupání v moři je tak příjemným ukončením dne. Na skalnatém ostrově Krk, který je největším v dané lokalitě, najdeme mnoho památek. Městečko, kterému vévodí kostel Panny Marie se zvonicí, je Vrbník.

Kvarnerské ostrovy na kole

Románská katedrála zase zdobí město Krk, které rovněž stojí za návštěvu. Mostem, který je spojkou na ostrov Lošinj, se dostaneme na lesy obklopené letovisko Malý Lošinj a Veli Lošinj, se zajímavě barevnými fasádami domů. Ukrytých v zátoce, s příjemnými hotely a ubytováním přímo u moře. Ostrov Cres nejvíce ilustrují rázovité vesničky. Lubenice, Bell či Valun, která leží na pobřeží. Stejně tak historické městečko Cres, které nabízí pohled na připlouvající jachty přímo od stolu restaurace. Co více si přát? Nasednout na kolo a vyrazit za poznáním.