Neváhejte a pusťte se do klíčení semínek i vy!

Chystáte se na přechod na zdravou kuchyni anebo byste alespoň minimálně rádi obohatili svůj jídelníček o čerstvou a křupavou zeleninu plnou všech potřebných vitamínů? Existuje jeden snadný způsob, jak si zajistit bohatý přísun minerálů, vitamínů, enzymů a jiných životně důležitých látek ve velice chutné podobě a za bezkonkurenční cenu – řeč je o klíčení semínek.rýžové nudlke
Pokud jde o pěstování mladých výhonků rostlin, tak se úspěšným zahradníkem může stát každý z nás. Ke klíčení semínek nepotřebujete žádný rozsáhlý prostor, nepotřebujete k němu kus půdy ani truhlíky na balkóně. Bohatě si přitom vystačíte třeba s parapetem vašeho okna, a to ani ne s celým. Bude vám stačit takový kousek místa, kde se vejde praktická miska na klíčení.
Ke klíčení semínek můžete využít prakticky libovolnou nádobu, která bude jen trochu vhodná – třeba starou zavařovací sklenici anebo jinou misku ze zdravotně nezávadného materiálu. Nicméně když si chcete maximálně usnadnit svou práci a celý proces co nejvíce zefektivnit, pak bude speciální miska na klíčení to pravé.
A co dál? Pak už budete nezbytně potřebovat pouze semínka na klíčení a ty pravidelně prolévat vodou. Právě dostatek vody, světla a vhodná (pokojová) teplota jsou ideální předpoklady k tomu, aby vaše semínka úspěšně vyklíčila a výhonky rostly jako po másle. Vždyť celý proces trvá jen několik krátkých dní, takže sklizeň čerstvých a křupavých výhonků na sebe nenechá dlouho čekat.vojtěška
Navíc, sklizené mladé výhonky rostlin mají v kuchyni širokou škálu použití – můžete je konzumovat jen tak anebo jako součást pokrmů teplé i studené kuchyně. Ať už tomu bude jakkoli, tak si na nich v každém případě pochutnáte, a vašemu tělu takový jídelníček rozhodně prospěje.
Proto čím dřív se do klíčení semínek pustíte, tím dříve si budete moci vychutnat svou šťavnatou porci vitamínů.