Pěstování doma


Pokud nemáte příliš velkou důvěru k ovoci a zelenině, které kupujete v hypermarketu a zároveň disponujete vlastní zahradou, můžete se v tomto směru stát samostatnými a vitamíny si pěstovat před domem sami. V dnešní době je to velice trendy, a to nejen u starší lidí, ale čím dál častěji se k takovémuto kroku uchylují i ročníky, které se narodily až po revoluci. Důvody však nejsou, jak by se možná mohlo zdát, pouze ekonomické, ale také větší touha více se přiblížit přírodě. Koneckonců, většina českého obyvatelstva dnes již žije ve městech, kde příliš zeleně nebývá .
hlávka zelí

Vhodné vybavení

Pro pěstování čehokoliv musíte navodit vhodné podmínky, a to se vám bez patřičného vybavení rozhodně nepodaří. Motyčka, rýč, konev a další klasické zahrádkářské propriety by měly patřit mezi vaše standardní vybavení. Patříte-li mezi začátečníky, rozhodně nezačínejte pěstovat žádné plodiny, o něž je péče složitá. Začněte s kedlubnem, mrkví nebo kapustou, tedy zeleninou, která není příliš náročná. A to v žádném směru. V případě, že chcete mít přísun vlastních vitamínu celoročně a zároveň disponujete dostatečně prostornou zahradou, měli byste uvažovat nad koupí skleníku.
červené bobule

I přes zimu

Pěstování v zimě je daleko náročnější než při standardním vegetačním obdobím, ale zvládnout se to dá. Je však nutné, abyste si pořídili skleník, pokud možno s polykarbonátovými výplněmi. S pomocí polykarbonátu se vám podaří daleko snadněji, a hlavně levněji navodit ve skleníku ideální podmínky i když venku budou panovat kruté mrazy. Standardní skleník je potřeba daleko více vytápět, jelikož v sobě nedokáže udržet teplo tak efektivně jako právě alternativa z polykarbonátu. Vhodné navíc je neumisťovat konstrukci někam doprostřed zahrady, ale přímo k domu, díky čemuž ho budete pasivně vytápět, což znamená také značnou úsporu. Používání přenosného topení je totiž poměrně drahou záležitostí.