Přírodní eshopy

Přírodní produkty a kosmetika, ať už dekorativní či pečující, všechny jsou v nabídce na eshopech a je jich mnoho. Proto je třeba bedlivě prozkoumat, které vás vyjde nejlépe. Můžete zabrouzdat na eshopy, které dnes v článku objevíte, zkusit se podívat na výběr a už stačí jen objednat. Pokud však ale najdete každý výrobek na jiném eshopu, měli byste zkusit dohledat všechno potřebné jen na tom jednom. Pokud chcete myslet více přírodně, myslete i na uhlíkovou stopu, kterou vytváříte.
přírodní kosmetika na vaně
 
Přírodno
Obchod, který najdete i v kamenné podobě v Brně. Vytvořila jej mladá slečna, která se o tento druh opravdu zajímá. Na sociálních sítích můžete pozorovat různé minisérie, kde vám vypráví o přírodní kosmetice, jejím složení a podobně. Rozhodně, pokud chcete nějaké ověřené produkty, zajděte si do Přírodna.
 
Econea
Stránka, která má mnoho různých produktů, a to i týkajících se i udržitelnosti. Můžete zde dokonce zvolit dopravu, která podporuje lepší CO2 stopu, což dává tomuto obchodu body navíc. Obchod zaručuje, že u nich nenajdete žádné produkty spojené s greenwashingem, vše je netestováno na zvířatech a balení je taktéž šetrnější k prostředí. Využívají například staré krabice a ze zbytků tvoří obsah, který brání poškození výrobku.
 tři kostky mýdla
Blueberryhill
Sestry, které se rozhodly vytvořit obchod bez chemických přípravků či ingrediencí. Jejich celý příběh najdete na stránkách v sekci „blog“. Kromě toho, pokud budete sledovat sociální sítě, zjistíte, když vám sestry nabídnou slevu na nějaké produkty, například slovenská značka Mylo. Ta je navíc v Česku dostupná velmi těžko.
 
Biooo
Pokud jste někdy hledali složení kosmetiky, pravděpodobně jste se minimálně jednou dostali k tomuto webu. Kromě samotného výběru a možnosti nákupů zde ukrývají i encyklopedii každé ingredience, kterou v kosmetice najdete. Navíc u každého produktu najdete graf ukrývající, zda-li je zboží složené z přirozeně vyskytujících se látek, syntetických či opravdu škodlivých.