Restaurování není restaurace

Výroba nábytku, skříní, postelí, komod, se provádí průmyslově ve velkovýrobnách tzv. jako na běžícím pásu, což není daleko od pravdy. Mnohých výrobků se lidská ruka téměř nedotkne. V obchodě si vyberete, zaplatíte a odvezete si domů krabici desek a šroubků a montáž je na vás.

Pak je ale skupina nábytkářských výrobků, kde zcela opačně by to bez lidských rukou nešlo. Jedná se o výrobu starožitného nábytku anebo jeho restaurování.

malovaná skříň

Ne každý nábytek je určený pro širokou veřejnost a pro běžné užívání. Občas je třeba vyrobit nábytek v historickém stylu, ať už přímo do zámeckého pokoje, jako součást jeho dekorace, nebo do nového hotelu, který bude hostit velmi náročnou klientelu a chce hostům zajistit pocit pobytu na zámku. Výrobce Svetpokladu vám vyrobí opravdu nábytkové skvosty.

Restaurování nábytku může být i pro soukromé účely, pokud najdete na chalupě skříň po prababičce, určitě ji nebudete vyhazovat, ale můžete ji nechat odborně opravit zkušenou restaurátorskou firmou.

Také muzea potřebují občas zrestaurovat nebo i nově vyrobit kus nábytku, který bude odpovídat originálu, bude kopírovat styl a dobu vzniku.

Výroba reprodukcí starožitného nábytku, to chce zkušené a zručné mistry truhláře, kteří dokáží vyrobit nový kus nábytku, který bude od originálu k nerozeznání. Dokonce s ručním malováním mohou vzniknout krásné výstavní kusy, které, pokud si je pořídíte do svého bydlení, mu vdechnou atmosféru starých časů.

židle

Výrobce starožitného nábytku, to není strojově vyráběná skládačka, kterou si přivezete v krabici domů a sami si ji složíte. To jsou originální kusy starožitných replik nebo restaurované kusy původního nábytku, který má vysokou estetickou hodnotu, a kvalita je prověřená zkušenostmi našich předků.

Starožitný nábytek slouží většinou jako dekorace, ale může plnit i svou původní funkci a není důvod si nějaký ten kousek nepořídit.