Revize elektrospotřebičů odhalí i skryté závady na svítidlech

Revize elektrických spotřebičů se musí provádět v každé firmě, společnosti a subjektu, kde je využívají zákazníci nebo pověření zaměstnanci, ovšem tato povinnost se netýká domácností. Tam si za jejich provoz zodpovídá každý jednotlivec či rodina sama za sebe. Může se pak zdánlivě zdát, že doma vlastně o nic nejde, a že je to jen zbytečný „humbuk“. V podstatě máte pravdu, ale jen do té doby, dokud se nic nestane. Revize elektrospotřebičů https://revize-elektro-revtech.cz/elektrospotrebice/ se totiž neprovádí nejen kvůli zákonným směrnicím, ale zejména pro vaše zdraví a zabezpečení majetku. Stále jsou totiž hlášeny případy i smrtelných úrazů nebo rozsáhlých požárů s milionovými škodami, kterým však stačilo předejít v rámci preventivní prohlídky revizním technikem.

stropní svítidlo

Nechte si zrevidovat i svítidla

Když se lidé rozhodnou revidovat elektrické spotřebiče v domácnosti, mohou je napadnout obvykle přístroje, jako je vrtačka, pila, bruska, pračka, chladnička, kávovar, mikrovlnka, varná konvice, topinkovač a podobné kuchyňské vybavení, s nímž přicházíme velmi často do přímého kontaktu. Má to logiku a jistě lze takový postup doporučit každému, neboť v případě závady na elektroinstalaci může dojít i k vážnému úrazu.

moderní kuchyně

Některé záležitosti však mohou být opomíjeny, což jsou kupříkladu osvětlovací tělesa. Nedotýkáme se jich sice tak často, ale skrytá závada může být odhalena až v okamžiku, kdy na ně sáhneme mokrýma rukama, což může být příhoda s fatálním koncem.

Co se také často opomíjí, je životnost elektrických zařízení a spotřebičů, časem totiž může dojít k opotřebení součástek a kabelových rozvodů, vinutí cívek transformátorů, porušení izolační vrstvy, tepelného působení na elektroniku atd. Revize vám v podstatě stanoví, zda je dotyčný stroj, přístroj či spotřebič ještě spolehlivý, i když jeho „papírová“ životnost již dávno skončila, anebo je jeho bezpečný provoz již dávno za zenitem, ačkoli se jedná o zdánlivě nový výrobek, těsně po záruční době.