Seznámení přes internet aneb Jak nenaletět podvodníkovi

Každý chce mít ve svém životě lásku, týká se to všech bytostí bez rozdílu věku či pohlaví. Kde ji však najít, když vám není sedmnáct, nechodíte na diskotéky, pracujete v malém neměnném kolektivu, a i v soukromí se pořád točíte ve své sociální bublině a potkáváte tytéž lidi?

Párkrát zkusíte zajít do baru, vytrpíte několik trapných schůzek se známými známých, a nakonec většinou, přestože jste se tomu nejdříve bránili, přijde na řadu internet. Seznamování přes mobil či počítač v pohodlí domova vypadá jednoduše, ale jednoduché je i jeho zneužití. Na co si dát pozor, abyste eliminovali riziko, že naletíte podvodníkovi?
mladý pár

Online seznamek existuje velké množství, ne všechny jsou však stejně kvalitní. Zkuste se podívat na pár recenzí, které není těžké najít. Zároveň doporučujeme používat známější weby s vyšším počtem účastníků, které jsou nejen zárukou toho, že nepůjde o podvodné stránky, ale také přinášejí díky vyššímu počtu členů statisticky vyšší šance na úspěšné seznámení.

Existují seznamky placené a neplacené. Obojí má své pro a proti. U těch placených se dá očekávat výhradní přítomnost lidí, kteří mají vážné úmysly. Ne vždy tomu tak ovšem je. Když není částka příliš vysoká, jsou ochotni ji zaplatit i jedinci, kteří se psaním na seznamkách jen baví. Když je částka vyšší, tak zase nemáte jistotu, že se nejedná o web, který má spousty neaktivních a falešných profilů a profituje pouze z vašich poplatků. Dejte si také pozor na vyloženě podvodné stránky, které mají za cíl pouze z vás vylákat peníze, vždy si o konkrétní seznamce najděte na síti pár recenzí a registrujte se jen do ověřených, nejlépe českých webů.
srdce z rukou, západ slunce

Avšak ani na ověřené seznamce není dobré ztrácet obezřetnost. I tady na vás číhají rizika v podobě falešných profilů. Někdy jde jen o osoby s nízkým sebevědomím, skrývající se za cizí fotky. To odhalíte jednoduše kliknutím na pravé tlačítko myši a vyhledáním obrázku, pokud je fotka stažená, najdete ji v některém z odkazů. S takovým jedincem obvykle nemá cenu dál ztrácet čas. K reálné schůzce by pravděpodobně nikdy nedošlo.

Velký pozor si dejte na různé americké vojáky či lékaře bojující v Afghánistánu a hledající lásku zrovna na webu v ČR. Těmto profilům, za kterými jsou většinou organizované skupiny podvodníků, jde pouze o to navázat s vámi vztah, vzbudit ve vás důvěru a poté vás prostřednictvím soucitu obrat o peníze. Nikdy nikomu neposílejte peníze!

Velký pozor si dávejte i při osobní schůzce, jako místo setkání je vhodné vybrat lokalitu s vyšší koncentrací lidí, nejlépe kavárnu či restauraci, kterou znáte a budete se tam cítit bezpečně. Opět platí zásada nepůjčovat nikomu peníze! Když by to na vás dotyčný protějšek zkoušel, omluvte se, zajděte pouze za sebe zaplatit přímo k baru a poté podnik opusťte, klidně i zadním vchodem.

Nicméně, nevěste hlavu! Když budete obezřetní, založíte si profil na prověřených stránkách a domluvíte se schůzku na veřejném místě, nic nebrání tomu, abyste potkali svou životní lásku! Pak už je to jen na vás dvou…