Stěhování velkých břemen

Přemístit klavír jen v rámci jednoho bytu je úkol pro několik statných chlapů, pokud však potřebujete klavír přestěhovat někam dál, například do nového bytu, rozhodně se zapotíte. Nejprve je nutné přenést břemeno přes chodbu až před dům a tam ho naložit. Pak zajet na danou adresu, klavír vyložit a zase ho dostat skrze chodbu až do bytu. I když se jedná o jedno těleso, je to většinou práce na půl dne. A to i když bydlíte třeba jen o pár ulic dál. Proto je lepší příliš neškudlit a zavolat si raději profesionály, kteří to udělají za vás. Navíc s mnohem menším rizikem, že se klavír při přenášení poškodí.
přenášení krabice

Kvalitní firmy

Dávno už není problém najít kvalitní stěhovací firmu, která má jak dostatečné množství zkušeností, tak i příznivé ceny. Platí to hlavně pro větší aglomerace, kde je takových firem obvykle více, což je určitě dobře. Konkurence je zdravá. Navíc snižuje ceny a zkvalitňuje služby. V případě, že bydlíte v menším městě, kde nikdo profesionální stěhování nenabízí, nemusíte házet flintu do žita. Většina stěhovacích firem své služby nabízí v rámci celého okresu, často však i kraje. Najdou se i takové, které vás jsou schopny přestěhovat i na druhý konec republiky nebo dokonce do jiného státu.
stěhování lednice

Složitější cesta

Pokud chcete zvolit složitější cestu a snažit se pár korun ušetřit, můžete si na převoz věcí pozvat kamaráda s velkým autem. Velikost vozu by měla být přímo závislá na velikosti nebo množství břemen. Je jasné, že pokud má váš kamarád klasickou škodovku, asi těžko dokáže převézt například výše zmíněný klavír. Nemáte-li žádného kamaráda s autem, které má dostatečný úložný prostor, můžete si auto zapůjčit ve specializované půjčovně. Dnes je možné si dokonce půjčit i kamion. Neočekávejte však, že půjčovné bude pouze formalitou. Většinou se jedná o poměrně velké částky, často i několik stokorun za započatou hodinu. Je tak mnohem lepší si ušetřit starosti a raději zaplatit pár korun navíc za stěhovací firmu.