Tam uspěje skoro každý

O nebankovním sektoru se traduje ledacos. A přiznejme si upřímně, že v minulosti si tento skutečně nejednou svoji nelichotivou pověst i zasloužil. Ovšem to už je dávno. A podíváme-li se na tuto oblast finančnictví dnes, je už realita docela jiná. Ba dalo by se říci, že přímo opačná.
Dnes už nebankovní finanční instituce nejsou poslední nadějí pro hazardéry, kteří už nemají co ztratit a jsou ochotni upsat se za peníze třeba i ďáblu, ale právě naopak – jsou nejednou těmi posledními, kdo ještě pomohou tomu, kdo se ocitl ve vážných těžkostech.

peníze

Znáte to, pokud to znáte. Když přijde žadatel o půjčku do banky, v nejlepším případě uspěje poté, co předloží hromadu lejster, dokladů, výpisů a potvrzení a vyčká nejednou i hodně dlouhou dobu patřičného rozhodnutí; ovšem ani pak nemusí mít ještě vyhráno, protože jeden kolikrát neví, co se vlastně podařilo ukrýt do nechvalně známých dodatků a textů psaných malým písmem. Takže je to do značné míry učiněná sázka do loterie.

Zatímco nebankovní sektor je daleko ochotnější přizpůsobit se potřebám žadatele, vyjde vstříc i těm, které banky odmítnou dejme tomu pro nízké příjmy nebo záznamy v registrech dlužníků, a nabídky jsou daleko průzračnější.
U takového nebankovního produktu jménem americká hypotéka kalkulačka zapotřebí rozhodně není. Protože tady není věru co přepočítávat, tady je vše jasné a přehledné, bez plateb předem a skrytých vad na kráse, jež by se mohly v konečném důsledku i hodně prodražit. Tady hned každý ví, kolik může dostat, kolik bude splácet a jak dlouho a s jakým úrokem. Vše hezky na rovinu.

bankovky

Tady dá člověk do zástavy svou nemovitost, takřka lhostejno jakou, zdarma mu udělají odhad její ceny a nabídnou až sedmdesát procent této částky k zapůjčení. Přitom se současně nastaví doba splácení i výše splátek tak, aby nečinily dlužníkovi při splácení problémy, a jakmile je pak podepsána smlouva, může žadatel skutečně čekat peníze. A nejen že může čekat, ale také se dočká, a to zanedlouho. I když doposud zdánlivě pro nikoho atraktivní nebyl.
A pak už může zaplatit, co je libo, a mít zase klid.