Vánoce svátky radosti nebo stresu?

Obchody, televize i internet jsou plné reklam, které nám nabízí údajně ty nejlepší a hlavně cenově nejvýhodnější dárky. Nejvíce se tato sdělení zaměřují na malé až dospívající děti, které by samozřejmě nejraději měli doma vše.
vánoční pohoda
Rodiče často propadají stresu a únavě, díky shánění peněz na dárky a pocitu viny, že svému dítěti nemohou dopřát vše, co by si přálo. To je bohužel vede k různým cestám, jak finance získat, jednou z nich je další zaměstnání na částečný úvazek, tito lidé jsou pak velice unavení a vystresovaní, avšak je to pořád ta lepší varianta. Čím dále si větší část populace bere krátkodobé úvěry, které pokryjí jejich vánoční dárky. Bohužel touto cestou se spousta z nich může dostat do nepříjemné situace – dluhové pasti. Jde to i jinak? Jak se nestresovat z Vánoc a nákupu dárků, zde je několik tipů!
·         Nakupujte průběžně
 Pokud začnete vybírat dárky dříve a kupovat je budete postupně, nebude to pro vás tolik finančně náročné, protože si peníze rozloží na víc malých částek. Navíc spousta internetových i kamenných obchodů pořádá různé výprodeje celoročně. Můžete, tak nakoupit zboží někdy i za minimální cenu a svým blízkým, tak pořídit velmi hezké a hodnotné dary.
·         Domluvte se s rodinou na menších dárcích
Vánoce přeci nejsou jen o dárcích. Vaše rodina jsou ti nejbližší lidé, kteří určitě nechtějí, ať máte zbytečný stres kvůli kupování dárků. Budou rádi, že vás uvidí. Domluvte se na menších dárcích, spíše drobnostech, co rozesmějí. Uvidíte, jak si svátky společně užijete. Nakonec i děti tohle pochopí, mnohem víc je pro ně domácí pohoda než vystresovaná ukřičená maminka co shání peníze.
 vánoční stromek a dárky
·         Užívejte si vánoční čas naplno
Udělejte si krásný den s celou rodinou nebo přáteli, běžte ven, podívat se na vánoční trhy, na stromeček nebo si sednout do kavárny a užívejte si tohoto krásného období. Můžete se také věnovat pečení cukroví, pokud je to pro vás dobrý relax a pokud ho jen rádi jíte, dá se nakoupit již hotové levněji v supermarketech nebo jsou různé nabídky pekáren a soukromých osob, kde si trochu připlatíte, ale zase ani těchto dobrot nepotřebujete několik kilo.
 
Radou na závěr je, nestresujte se těmito krásnými svátky, užijte si pohodu, jak jen to bude možné. Hoďte nohy na stůl, dejte si hrnek teplého nápoje a odpočívejte!