Vánoční úklid ano nebo ne

Přemýšlíte nad Vánočním úklidem? Jestli uklidit nebo to nechat osudu? Každoroční Vánoční shon. Když to nenecháme na poslední dny, tak jsou to tři měsíce. Naplánovat co dát své rodině, začít to postupně kupovat, napéci cukroví, udělat doma výzdobu a uklidit. Je toho hodně a spousta stresu a shonu. Vánoční úklid nám zabere spoustu času a k tomu výzdoba. Ta následuje až po úklidu. Ozdobit okna světélky nebo nalepovacími fóliemi. Udělat nějakou pěknou vázu se živými větvičkami, aby nám provoněli byt.
 úklid domu
Jsou lidé, kteří Vánoční úklid neuznávají. Vždyť se Ježíšek narodil ve chlívě a měl podestláno slámou. Lidé mu nosily dary a nevadilo jim, že je ve chlívku. Je rozdíl u lidí, co žijí sami a nechodí je o svátcích nikdo navštěvovat a u lidí, co navštíví celá rodina. Když neuklidíme, nebude to vypadat dobře a bez výzdoby to bude smutné.
 

Do čeho se pustit

 
Jako první by měli být okna. Ty se do Vánoc neušpiní a můžeme je umýt s předstihem. Stačí nám k tomu kbelík s vodou, houbička, stěrka a hadřík. V dnešní době je spousta moderních věcí, kde máme v jedné stěrce vše, co k mytí potřebujeme. Při umytí okem je dobré sundat záclony a vyprat je. Pak už stačí jen okna nazdobit.
 vánoční ozdoby
Hlavní úklid necháváme většinou až na poslední chvíli. Víkend před Vánocemi nebo posledních pár dnů, kdy jsme doma. Čeká nás utření prachu ve všech místnostech. Na veškerém nábytku, ale i uvnitř výložních skříní a okrasných věcí. Odtažení posuvného nábytku a úklid za ním. I to co při běžném úklidu neděláme. Dalším krokem jsou podlahy a koberce. Podlahy vysát a pečlivě umýt. Koberce vysát někdy i vyčistit, ale to už je velmi důkladný úklid. Když máme uklizeno, stačí už jen doladit pár maličkostí jako je výzdoba, stromek, nákup a vše je připraveno na velký den.
 
S úklidem to nemusíte přehánět tepováním koberců, ale uklidit by se mělo. Až přijde rodina, známí nebo kamarádi ať se nemusíme cítit blbě. Tak to neoddalujte a hrdě do toho.