Vybíráme venkovní osvětlení. Na co se zaměřit, aby vaše zahrada svítila tak jak si přejete?

Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte nové kvalitní venkovní osvětlení, ale nevíte, jak se v tak široké nabídce, která na trhu bezesporu je, máte orientovat? Osvětlení na zahradu, k příjezdové cestě nebo na vaši pergolu či terasu není těžké vybrat, jen je potřeba uvědomit si, co všechno od svého nového osvětlení požadujete. Chcete vidět pro větší ochranu před vstupem cizích osob na váš pozemek nebo si chcete jen dopřát kvalitní a designově krásné osvětlení, které vám bude zpříjemňovat pobyt na vaší zahradě?
i altánek nebo pergola potřebují osvětlení

Jaký typ svítidel zvolit?

Už jste si rozmysleli, jaký typ svítidel byste na své zahradě chtěli mít? Podle toho, jaký typ si zvolíte, pak musíte vybrat i jejich jednotlivé rozmístění na své zahradě. A můžete vybírat opravdu z velkého množství nejrůznějších druhů.
Závěsná venkovní svítidla mají všestranné využití. Hodí se všude tam, kde není dostatek místa, protože díky tomu, že se dají vhodně umístnit, nezaberou skoro žádné místo a přitom velmi kvalitně osvětlí jak terasy, pergoly, poslouží jako osvětlení při zahradní párty, tak nasvítí i příjezdové cesty, prostory kolem domu nebo k osvětlení vchodů. Závěsná svítidla nezasahují do prostoru, a přesto vám poskytnou tolik světla, kolik jen potřebujete. Navíc se při jejich výběru můžete hodně vyřádit, pokud milujete design a vyžíváte se v unikátních dekorativních kouscích, budou závěsná svítidla to pravé pro vás.
lucernička na zahradu jako dekorace
Nástěnná svítidla jsou také velmi praktická a do prostoru vám též příliš zasahovat nebudou. Nástěnné osvětlení se navíc dá opatřit také senzorem pohybu, což jistě využijete v případě, že se na zahradě velmi často večer pohybujete. V tomto případě jistě oceníte, že nebudete muset pokaždé hledat vypínač. Senzory pohybu jsou ale praktické i v případě, že chcete mít vždy stoprocentní jistotu, že se po vaší zahradě nepohybuje nikdo cizí. I z nástěnných svítidel se dá vytěžit hodně a navíc také existují v nepřeberném množství stylů od moderních svítidel až po retro styl.
Pokud hledáte způsob, jak efektivně osvětlit cestičky na zahrádce nebo chcete nasvítit svou skalku, určitě se poohlédněte po zahradních lampách.