Zdravé spaní

Mnoho lidí má problémy se spánkem. Nemohou usnout nebo se v noci často budí a ráno jsou nevyspalí a rozlámaní. Příčin může být mnoho.

Úplněk.

Když se Měsíc dostává do úplňku, mnoho lidí tvrdí, že nemohou spát. Těžko říct, jak by spali, kdybychom je zavřeli na dva tři měsíce tak, aby Měsíc vůbec neviděli a tím pádem nevěděli, kdy je úplněk. Každopádně pokud máte během úplňku problémy se spaním, můžete si pomoci jedině silnými závěsy nebo žaluziemi, aby vám Měsíc při svém putování po nebi nemohl svítit do oken a tím pádem až do postele.

úplněk

Nevhodná teplota v ložnici.

Mnoho lidí si neuvědomuje, že problémy se spánkem mohou být zapříčiněny nevhodnou teplotou v pokoji, ve kterém spí. Mívají přetopeno a tím pádem je často v ložnici i suchý vzduch, a tak se mohou v noci budit s pocitem suchosti v ústech. V ložnici by nemělo být více než 18°C a měli bychom také používat vhodné přikrývky, pod kterými se nebudeme v noci potit. Např. lehká francouzská přikrývka 200×220.

Jídlo před spaním.

Vaše tělo potřebuje spánek ke své regeneraci. Ale hlavně potřebují odpočinek vaše vnitřní orgány. Pokud se najíte před spaním, donutíte svůj trávící systém, aby pracoval v době, kdy by měl odpočívat. Také mnoho tekutin před spánkem bude mít za důsledek, že budete muset v noci na záchod.

spánek

Jaká je pomoc?

Na problémy s usínáním může pomoci bylinkový čaj. V lékárně najdete více druhů čajů na zklidnění, uvolnění stresu a spánek. Můžete si také před spaním dát sklenici teplého mléka s medem. Pokoj před spaním řádně vyvětrejte a snižte teplotu topení. Můžete zkusit použít špunty do uší a škrabošku přes oči, aby vás nic nerušilo. Před usnutím byste neměli koukat na televizi nebo mobil, který vyzařuje modré světlo. Mobily mají funkci vypnutí tohoto spektra. Pro uklidnění si můžete přečíst jednu dvě kapitoly z knihy a když se vám začnou klížit oči, tak jen zhasnout a blaženě spát až do rána. Dobrou noc.