Život je jako tichá pošta

Ženy bývají od starověku vyobrazovány jako osoby, které velmi rády a často pouze shání drby a pomlouvají. Proč je tomu tak? Jsou na tom muži lépe? Ne nadarmo se říká, že chlapi jsou větší drbny než ženské. V takové hospodě se totiž dozvíte všechno. A do hospody vždycky chodili muži. Ženy zase postávaly na každém rohu, nejlépe v hloučcích, a sháněly informace o všech obyvatelích. Komediální trilogie o jedné malé české vesnici není zase tak daleko od pravdy.

slečny pomlouvají

Proč to tak ale je?
Proč nás zajímají životy ostatních často víc, jak naše vlastní? Pro některé je to útěk z reality, od vlastních problémů k řešení těch cizích, protože ruku na srdce – člověk se vždycky rád uklidní tím, že je na tom někdo hůř. A je jedno, jestli tak smýšlí muž nebo žena. 
Nicméně je důležité zamyslet nad tím, jestli by nebylo od věci tyhle věci nedělat. Nebylo by lepší se věnovat vlastnímu životu, a ty cizí nechat na pokoji? Kolik nepodložených pomluv a lživých drbů způsobilo obrovské problémy? A jejich strůjci se nejspíš ani neomluvili, protože by museli přiznat, že lhali, leckdy dokonce záměrně…

zakrytá ústa

Klíčem ke šťastnému a spokojenému životu opravdu není pomlouvání druhých a roznášení jejich života v hospodě u piva. Jistě, postěžovat si na někoho je normální, ale je potřeba důrazně rozlišovat hranici mezi stěžováním si a pomluvou. Nedělejme si vzájemně zbytečné problémy, respektujme se, a přejme si vzájemně to nejlepší, i když se zrovna nemilujeme. Chovat se slušně nic nestojí, a tímto pozitivním přístupem člověk přitahuje podobně naladěné lidi. Dobře si zapamatujme, že stejné se přitahuje. Jen si uvědomte – když máte špatné ráno – třeba zakopnete o postel, polijete se kávou, ujede vám autobus, ztratíte klíče, a tak to pokračuje až do večera, protože už jste prostě přesvědčení, že den bude stát za houby. A taky stojí. S chováním je to podobné. Pokud budete pomlouvat vy, někdo zase bude pomlouvat vás.